Özel Yazılım Nedir? Özel Yazılım Fiyatları ve Katkıları

Özel Yazılım Nedir? Özel Yazılım Fiyatları ve Katkıları

özel yazılım nedir?

Özel Yazılım Nedir? | Özel Yazılım Fiyatları ve Katkıları

Özel Yazılım Nedir?; özel olarak hazırlanan yazılımlar, firma ve işletmelerin iş süreçlerine entegre olacak şekilde markaya özgü geliştirilen yazılımlardır; Özel Yazılım Fiyatları ise hazır yazılımlardan farklı olarak değişkenlik gösterir.

Firma veya işletmeler, piyasa da hazır olarak kullanıma sunulan yazılımları tercih etmemektedir ve dolayısıyla kendi iş süreçlerine özgü bir yazılım istemektedirler. Bu bağlamda, belirli ihtiyaçlara dönük olarak hazırlanan yazılımlar, belirli ihtiyaçları; eksiklikleri ve maaliyeti azaltmak için tasarlanır. Yazılım departmanına sahip firmalar firmaya özgü araştırmalar ve analizler yürüterek tamamen markaya özgü bir yazılım üretir. Senaryolar tasarlandıktan sonra yazılımlar sisteme entegre edilir ve yazılımı kullanan şirkete teknik destek vermekle yükümlü olur. Pek çok yazılım firması, yazılımı işletmeye teslim ettikten sonra süreçle ilgilenmez, sadece projenin tamamlanması ve sağlıklı çalışmasıyla ilgilenir.

MGS Software, sadece yazılımların tasarlanması ve entegre edilmesinden değil aynı zamanda satış sonrası hizmetlerde de sorumluluğu üstlenmektedir. Bu kapsamda, gerekli eğitim ve geliştirme desteği de sağlarken stabil çalışmasında da etkin bir rol üstlenmektedir. 

Peki özel yazılım neden gereklidir?; nasıl çalışır, nelere dikkat etmek gerekir,  ne gibi avantajlar sağlar ve en önemlisi özel yazılımın fiyatları ne kadardır?; işte tüm merak edilen sorularla birlikte MGS Software’nin özel yazılım projelerini içeriğimizde bulabilirsiniz.

Özel Yazılım Geliştirme Neden Önemli?

İşletme veya firmalar, belirli düzene göre plan ve program çerçevesinde hizmet vermektedir. Bu bağlamda, tüm hizmetler ve geri dönütleri ölçülebilir, raporlanabilir ve en önemlisi somut olarak görünebilir olmalıdır. Yarın ne yapacağını bilmeyen ve yaptıklarının ne ölçüde başarılı olduğunu göremeyen bir işletmenin başarılı olması çok zordur. Firma veya işletmeler için veriler çok önemlidir ve verilerin işlenmesi verimliliği arttırdığı gibi gider kalemlerini de azaltır. Bu bağlamda, kriz yönetiminden satış ve pazarlama alanında ki başarıya kadar veriler fayda sağlamaktadır. 

Verileri planlamadan ölçmeye kadar faydalı olan Özel Yazılım Geliştirme; personellerin fark edemeyeceği kombinasyonları, hataları ve eksikleri giderir. Teknolojiden etkin bir şekilde yararlanılarak küçük işletmelerin büyümesine ve markalaşmasına kadar gidecek süreci başlatır. İş akışında ve iş sürecinde etkin bir şekilde rol alan bu özel yazılımlar, iş takibi yapar ve görev takip sistemleri ile minimum hata ile maksimum fayda sağlar.

 

şirketlere özel yazılım geliştirme

Neden Özel Yazılıma İhtiyaç Duyulur?

Markalaşma ve iş verimliği göz önüne alındığında şirketlerin kendilerine özgü bir yazılım tasarlamaları çok önemlidir. Şirket veya işletmeler, büyümek; gelişmek ve global açıdan hizmet vermek istiyorsa kendilerine özgü bir yazılıma sahip olmaları gerekmektedir. Güvenlik açıkları, gelir/gider kalemlerinin düzenlenmesi ve verilerin düzenli olarak hatasız işlenmesi zorunluluktur. Bu zorunluluğa ayak uyduramayan çoğu şirket hem büyüyememektedir hem de ticari serüvenleri kısa sürmektedir. 

Şirketlere Özel Yazılım, işletmelerin tüm ihtiyaçlarını 360 derece çözüm sağlamak için tasarlanır ve kontrolü bütünüyle yönetim tarafına aktarır. Personellerin hata yapma veya yetersiz kalma ihtimali vardır ancak özel olarak tasarlanan yazılımlar minimum hata payı ile çalışır. Her sektörün ihtiyacı ve gereklilikleri farklıdır; bu nedenle tamamen markaya özgü bir yazılım ihtiyacı doğmaktadır.

Markalaşmanın en büyük adımı kurumsallaşma iken Neden Özel Yazılıma İhtiyaç Duyulur?;

  • Karlılığı yükseltmek,
  • Verimliliği maksimum düzeye çıkarmak,
  • Personel hatalarını minimum düzeye düşürmek,
  • Kontrol mekanizmasını kurmak,
  • İş takibi yapmak ve veriye dökmek,
  • Mobilleşmek ve global ölçüde büyümek,
  • Zamandan ve maliyetten tasarruf sağlamak,
  • Teknolojiye ayak uydurmak ve maksimum ölçüde faydalanmak,
  • İletişim gücünü arttırmak ve çevreyle bağlantı kurmak,
  • Performansı arttırmak.

Özel olarak hazırlanan yazılımlar tüm bu faydaları tek seferde sağlayabilir. Bununla birlikte firmaların nasıl çalıştığına ve özel yazılım alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine daha yakından bakalım.

özel yazılım firması

Özel Yazılım Firmaları Nasıl Çalışır? | Nasıl Proje Oluşturulur?

Çoğu yazılım firması hazır bir yazılım önerisi ile gelir; MGS Software bunun tersine size özel olarak yazılım tasarlamanın avantajları üzerinde durur ve kreatif çözümler üretir. Kendilerine özel yazılım isteyen firmaların başvuruları özenle değerlendirilir; ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre yazılım geliştirir. Müşteri veya potansiyel müşteri ile ilişkilerinde alanında uzman kadrosuyla birlikte proje geliştirir.

Özel Yazılım Firmaları Nasıl Çalışır?; MGS Software, müşteri veya potansiyel müşteri ile kurduğu ilişkiyle birlikte özel teknolojiler ve tekniklerin yardımıyla ihtiyaca ve hedefe dönük özel olarak yazılım projesi sunar. Analizlerin yapılmasıyla birlikte eksiklikler tespit edilir ve taleplerle doğru orantılı olarak bir taslak oluşturulur.

 Projenin yapımından iş sürecine entegresine kadar işletme veya firmanın yanında olan MGS Software, bunlara ilaveten yazılımın uzman kadrosu olmadan da kullanılabilmesi için teknik destek sağlar. Analizlere, sektöre ve alanında uzman departmanın birleşimiyle ortaya çıkan yazılımın stabil olarak kullanılması yıllara dayanacağı için teknolojiye uyum gösterebilecek şekilde tasarlanır. Böylece teknolojik gelişmelerle birlikte birkaç küçük dokunuş ile revize edilebilir ve daha stabil çalışır hale getirilebilir.

özel yazılım

Özel Yazılım Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Şirket veya firmalar için özel yazılımlar birer yatırımdır ve yatırımların geri dönütleri olmalıdır. Özel olarak markaya özgü tasarlanan bu yazılımlar, doğru yere ve doğru ölçüde yapılması halinde çok büyük etkiler göstermektedir. Üstelik bu etkiler de uzun yıllardan ziyade daha kısa vadede görünmektedir. 

Şirket veya firmanın marka değerini doğrudan etkileyen özel yazılımlar için Türkiye’nin En İyi Yazılım Şirketleri rekabet içerisindedir; MGS Software, bu rekabet içerisinde kreatif çözümleri ve kurduğu iletişim ile bir adım öne çıkmaktadır. Müşteri veya potansiyel müşteri ile ilişkisini doğru zemine oturtamayan ve sağlıklı ilişki kuramayan firmalar, başarıyı yakalamakta zorlanmaktadır.

Markaya uygun bir yazılım tasarımı talep etmeden önce bütçenizi; ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi ortaya koymanız çok önemlidir. Ve bu bağlamda iş sürecine ne ölçüde katkı sağlayacağını da düşünmelisiniz. Bu adımları geçtikten sonra personellerinizin de dijital dünyaya hazırlayabilmeniz ve bünyenize dahil ettiğiniz yazılımı anlatmanız önemlidir. 

Bütçe planlaması yapabilmek için elbette özel yazılımın fiyatları da ilginizi çekmektedir. Peki tamamen size özgü tasarlanan bu yazılımların ortalama fiyatları ne kadardır?

özel yazılım fiyatları

Özel Yazılım Fiyatları 2022 | Yazılım Geliştirme Fiyatları

Özel Yazılım Fiyatları 2022 yılı itibariyle kullanılan teknoloji ve ihtiyaca göre değişkenlik gösterir. Ürünün geliştirme süreci de göz önüne alındığında ara yüz tasarlanması ve komplike işlemlerin komutlandırılması fiyatları değiştirebilmektedir. Her firmanın iş akışı ve iş süreci farklılık gösterir ve dolayısıyla özel olarak hazırlanan yazılımlar da değişir. 

Yazılım Geliştirme Fiyatları, iş süreçlerine bağlı olarak piyasada hazır olarak satışa sunulan yazılımların aksine özel olarak geliştirildiği için değişkenlik gösterirken daha pratik ve daha uygun çözümler üretir. Program Yazdırma Maliyeti bir sürecin bütünüyle her yerinde etkin olacağı için ihtiyaçlar ve hedefler belirlenmeden hesaplanması zordur.

MGS Software’in kreatif çözümler üreten ve ihtiyaçları belirleyen yazılım departmanı ile iletişime geçerek maliyet hesaplaması yaptırabilir ve hemen bir proje oluşturabilirsiniz. Yazılım geliştirmenin maaliyetleri, markanızın ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre değişeceği için detaylı bir analizden geçmesi ve raporlanması gereklidir.

 

Hemen Özel Yazılım İçin Fiyat Teklifi Alın

 

5/5 - (1 vote)